3 idėjos vakarienei su kamado kepsnine

Darbo dienos vakarą grįžus namo dažniausiai norisi tik ištiesti kojas ir nieko nedaryti. Tačiau pirma reikėtų numalšinti kirbantį alkį, tiesa? Jei jėgų ilgai sukiotis virtuvėje nėra, bet vis tiek norisi skaniai ir sočiai pavalgyti, įkurkite numylėtąją kamado kepsninę. Ji greitai įkais, o per tą laiką spėsite pasiruošti ingredientus vakarienei. Jei stinga minčių, pasidalysime trimis kulinarinėmis idėjomis lengvai ir greitai pagaminamai vakarienei. Visi patiekalai pagaminami per 30–40 min., kad liktų daugiau laiko pailsėti ir pabendrauti su šeimos nariais.

 

Mėsiškai vakarienei – avienos kukuliai

 

Aromatingi avienos kukuliai, pagardinti mėtomis, kalendromis, imbierais ir petražolėmis, padės atgauti jėgas net po sunkiausios dienos. Nors ruošdami mėsą kukuliams užtruksite ilgokai, prie kamado kepsninės prireiks pastovėti vos 10 min. Jei nujaučiate, kad vakare tingėsis sukiotis virtuvėje, mėsos mišinį galite paruošti iš ryto. Tiesiog sumaišykite smulkintą avieną su prieskoniais ir palikite šaldytuve iki vakaro. Grįžus namo beliks įkurti kepsninę ir suformuoti kukulius, o kol šie keps, paruoškite česnakinį jogurto padažą ir išvirkite kuskuso. Greta galite patiekti kepsninėje keptų daržovių, kad vakarienė būtų itin soti ir maistinga.

Kepdami avienos kukulius pasistenkite jų neperkepinti, kad liktų minkšti ir sultingi. Jų vienu ypu galite išsikepti daugiau ir pasilikti kitai dienai (pvz., pitai įdaryti arba padažui prie makaronų papildyti). Jei norite, avieną galite pakeisti jautienos arba kiaulienos faršu. Beje, tai puikus vakarėlio užkandis. Jei ruošite susibūrimą, nustebinkite šiuo patiekalu draugus.

 

Sicilietiški skoniai

 

Jei įprastai vakarienei renkatės lengvesnius patiekalus, kodėl neišsikepus sicilietiško tuno kepsnio? Jį pagaminsite labai lengvai ir greitai, be to, drauge galėsite patiekti kamado kepsninėje pagamintą padažą. Kol kepsninė kaista, paruoškite visus padažui skirtus ingredientus, nes jį reikės pirmiausia ištroškinti ketaus keptuvėje. Po to beliks ant įkaitintų ketaus grotelių pačirškinti tuno kepsnius. Stenkitės jų neperkepti – šią žuvį galima valgyti ir vidutiniškai iškeptą. Kepdami vis pasukite, kad paviršiuje įsirėžtų dailus grotelių raštas. Druska ir pipirais tuną gardinkite tik nukeltą nuo grotelių, antraip žuvis išsausės.

Ko, be sicilietiško padažo, patiekti greta tuno kepsnių? Išsivirkite ryžių arba perlinio kuskuso – tuomet vakarienė bus lengva, neapsunkinanti skrandžio. Prie tuno taip pat puikiai tiks perlinių kruopų rizotas, o panorėjus sočiau – česnaku gardintos bulvių skiltelės.

 

Kai norisi daržovių

 

Ieškote įkvėpimo maistingai vegetariškai vakarienei? Siūlome išsikepti įdarytų cukinijų. Jų pasigaminsite labai greitai. Kol anglys griliuje įsidegs, perpjaukite ir išskobkite cukinijas, paruoškite joms įdarą. Po to cukinijų puseles trumpai apkepkite ant grotelių ir prikimšę įdaro vėl pašaukite į lauko kepsninę daugmaž 15 min. Laukdami, kol įdarytos daržovės iškeps, turėsite laiko pasiruošti garnyrą: šviežių daržovių salotas, ryžius arba grikius. Taigi, maistingą ir sočią vakarienę pagaminsite rekordiškai greitai.

Įdarytų cukinijų receptas puikus tuo, kad jo ingredientus galima keisti pagal norą ir sezoną. Štai fetą galite pakeisti brinza arba ožkos pieno sūriu, o vietoje pievagrybių naudoti kitas daržoves arba, jei esate visavalgis, krevetes, vištieną. Tik nepamirškite pirma įdarui skirtų ingredientų pakepinti keptuvėje.

Šios trys lengvai ir greitai paruošiamų patiekalų idėjos – raginimas kamado kepsninę įkurti ir eilinės dienos vakarą. Grilius įkais labai greitai, o gardi vakarienė artimų žmonių apsuptyje padės atsipalaiduoti ir pasikrauti jėgų rytdienai. Tad pakaks teisintis ir atidėlioti – tegul kiekviena diena būna skani!

 


 

close