Big Green Egg sėkmės paslaptis

Nuo pat tada, kai 2002 m. Roterdamo uoste buvo iškrautas pirmas Big Green Egg kepsninių konteineris, jos pamažu užkariavo Europą. Dabar tikri maisto mylėtojai negali apsieiti be tokios kepsninės. Šios unikalios ‘kamado’ molinės krosnies pagrindu sukurtos kepsninės istorija prasidėjo prieš kelis tūkstančius metų …

 

Big Green Egg istorija papasakojo Ed Fisher, Big Green Egg įkūrėjas.

 

 

UNIVERSALUS MAISTO GAMINIMO PRIETAISAS

 

 

 

„Šeštajame XX a. dešimtmetyje buvau karinio jūrų laivyno leitenantas, tarnavau Japonijoje, – pradėjo pasakoti Ed Fisher (g. 1934). – Ten susipažinau su pachinko žaidimų aparatais ir kamado indais. Kaip ir kiti karininkai, įvertinau šių prietaisų potencialą ir grįžęs į tėvynę ėmiau juos importuoti ir pardavinėti. Dar vienas neišdildomą įspūdį palikęs dalykas – skonis patiekalų, pagamintų kamado. Kamado kepsninės buvo sukurti senų molinių indų, naudotų daugiau nei 3000 metų, pagrindu. XX a. pr. šiems indams buvo pritaikyti dangčiai, ir japonai juose pradėjo virti ryžius. Tačiau mes, įkvėpti amerikietiškos barbekiu kultūros, ant indo uždėjome groteles, kad galėtume rūkinti produktus ir kepti sultingus kepsnius. Taip ryžių virtuvas tapo universaliu maisto gaminimo prietaisu.

 

 

IŠSKIRTINĖ SPALVA

 

 

Ed pasakoja: „Kai 1974 m. Atlantoje atidariau parduotuvę, iš pradžių didžiausią dėmesį skyrėme pachinko aparatams. Mūsų pirkėjų nežavėjo moliniai indai, kuriuos importavau iš Taivano ir Japonijos. Žmonėms nepatiko ir pats žodis kamado, japoniškai reiškiantis tam tikrą viryklę. Reikėjo patrauklesnio pavadinimo, be to, norėjau, kad visi kamado būtų vienos lengvai atpažįstamos spalvos. Galiausiai išsirinkau žalią, o kadangi prietaisas buvo didelis ir kiaušinio pavidalo, gimė prekės ženklas Big Green Egg (liet. didelis žalias kiaušinis)! Kad parodyčiau žmonėms, koks skanus ir sultingas būna Big Green Egg iškeptas maistas, priešais parduotuvę pastačiau kepsninę, kurioje kepdavau, pavyzdžiui, vištų sparnelius, ir vaišindavau žmones. Tai sužadino žmonių smalsumą, o paragavę gardžių Big Green Egg kepsninėje pagamintų patiekalų jie įsitikino pridėtine prietaiso verte.“

 

 

GERIAUSIA KAMADO PASAULYJE

 

 

 

„Pardavimo apimtis didėjo, – tęsia Ed. – Bet man nepatiko tuo metu importuojamų EGG kepsninių kokybė. Molis buvo labai trapus, gabenami prietaisai dažnai suduždavo, o įkaitinti daugiau nei iki 200 °C imdavo skilinėti. Net prekiavome medžiagomis jiems remontuoti. Atsižvelgiant į mano ir pirkėjų patirtį dizainas buvo pamažu pakeistas. Vienu metu supratome, jog temperatūrą lengviau reguliuoti, jei naudojami ne briketai, o kokybiškos anglys. Ir šiuo metu griežtai rekomenduojame nenaudoti briketų. Įdėjome į Big Green Egg termometrą ir dairėmės geresnės medžiagos nei molis, siekdami sukurti geriausią kamado kepsninę pasaulyje.“

Kamado kepsninės

 

 

IŠSKIRTINĖS KOKYBĖS KERAMIKA

 

 

Kamado kepsninė Big Green Egg

 

„Dešimtojo dešimtmečio viduryje pradėjome bendradarbiauti su itin modernia gamykla Meksikoje, – tęsia Ed. – Ši šalis garsėja įspūdinga keramikos istorija, išskirtiniais gamybos būdais ir meistriškumu šioje srityje. Nuo to laiko Big Green Egg kepsninės gaminamos tik iš išskirtinės kokybės keramikos, pasitelkiant NASA išvystytą technologiją. Tokią keramiką galima įkaitinti mažiausiai 100.000 kartų, ir jos kokybė nenukentės. Negana to, keramika buvo padengta tvirta apsaugine porceliano glazūra. Nuo to laiko išskirtinė žalia spalva nebluko ir nekito, nors anksčiau, ypač atšiauriomis oro sąlygomis, taip nutikdavo.“

 

 

DAŽNAI KOPIJUOJAMA, BET NEPRILYGSTAMA

 

 

 

 

„Sukūrėme išskirtinį maisto gaminimo prietaisą, kuris daugeliu atžvilgių buvo ne tik tvirtesnis, bet ir patvaresnis. Gebėjimas išlaikyti kaitrą buvo ir tebėra neprilygstamas. Tokiai kepsninei (griliui) pakanka kur kas mažiau anglių, o temperatūra EGG viduje tapo stabilesnė, jos neveikia lauko temperatūra. Be to, tokias EGG kepsnines galima nesunkiai įkaitinti iki 350 °C, taigi, jos tapo dar universalesnės nei anksčiau. Pasiekiau savo tikslą! Reikia paminėti, kad Big Green Egg dažnai kopijuojama, bet neprilygstama. Big Green Egg yra kamado kepsninė, bet ne kiekviena kamado yra Big Green Egg ir mes tuo nepaprastai didžiuojamės!“ – taria Ed Fisher, baigdamas savo sėkmės istoriją, atskleidžiančią, kodėl Big Green Egg taip visų mylima ir kaip ši kepsninė pamažu užkariavo pasaulį.

 

 

Big Green Egg gyvenimo būdas

 

 

Siekiant (visada) patenkinti visų norus Big Green Egg prekės ženklas nuolat tobulinamas. Naudojamos medžiagos nuolat tikrinamos ir lyginamos su naujai rinkoje atsiradusiomis medžiagomis. Kasmet plečiamas kepsninių priedų pasirinkimas, siekiant dar labiau praturtinti Big Green Egg gyvenimo būdą. Po to, kai dešimtojo dešimtmečio viduryje buvo pristatyti šiuolaikiški keraminiai modeliai Mini, Small, Medium ir Large, laikui bėgant buvo pristatyti dar trys dydžiai: XLarge (2005), XXLarge (2013) ir MiniMax (2014). Taip pasielgta reaguojant į pirkėjų prašymus. Dabar yra kamado kepsninės modelių, tinkamų visiems.

 

 

Nuo kamado iki Big Green Egg

 

 

Kelias nuo kamado iki šiuolaikinės Big Green Egg kepsninės aiškiai pavaizduotas Big Green Egg muziejuje Atlantoje. Čia eksponuojamos pirmosios versijos, prototipai ir dabartinės EGG kepsninės – taip pasakojama šio ypatingo maisto gaminimo prietaiso istorija. Iš pradžių importuotos molinės kamado buvo įvairių spalvų, priklausomai nuo regiono, kuriame buvo pagamintos. Šiuolaikinės keraminės Big Green Egg kepsninės yra žalios, išskyrus kelias mėlynas kepsnines, pagamintas šio šimtmečio pradžioje, ir bandomąjį vario spalvos modelį, kuriuo galima pasigėrėti muziejuje, bet į rinką jis taip ir nepateko.

 

 

Kamado palikimas

 

 

Šiandien apie kamado tipo maisto gaminimo prietaisus žino bene visas pasaulis. Šių senovinių molinių indų pagrindu sukurti  Big Green Egg griliai ir kepsninės netruko užkariauti tikrų barbecue patiekalų mėgėjų širdis. Kepimo ant grotelių ekspertai žino: kamado indų įkvėptuose  Big Green Egg prietaisuose iškeptas maistas nepaprastai sultingas ir kvapnus. Kartą jo paragavus, sunku pamiršti. Negana to, tokie prietaisai išsiskiria lengva temperatūros kontrole, ekonomiškumu ir, žinoma, dailia išvaizda. Big Green Egg gaminamos keraminės kepsninės – išskirtinės kokybės ir ilgaamžiškumo derinys. Jose susijungia laiko patikrintos praeities tradicijos ir pažangios ateities technologijos. Šių kepsninių kaina atspindi aukštą naudojamų medžiagų kokybę ir modernius gamybos procesus, kuriuos tobulinant sugaišta nesuskaičiuojama daugybė darbo valandų.

Neprilygstamųjų kamado indų įkvėpti Big Green Egg griliai pirkėjus žavi patvarumu ir universalumu. Štai net kompaktiškoji MINI dydžio kepsninė gali nustebinti kone neribotomis kulinarinėmis galimybėmis, atsiveriančiomis čia pat, namų virtuvėje arba terasoje. Visų geriausia tai, kad tokią kompaktišką kepsninę lengva gabenti iš vienos vietos į kitą, todėl ji gali prisitaikyti net prie aktyviausio gyvenimo būdo. Šiuolaikiška išskirtinio dizaino Big Green Egg kamado keraminė kepsninė – tradicinio indo palikimas ir nuolatinės pažangos atspindys. Joks BBQ vakarėlis neapsieis be šio charakteringa žalia spalva besipuikuojančio maisto gaminimo prietaiso! Tradicijų sukurta ir pažangos ištobulinta kepsninė taps visų susibūrimų ašimi, Jūsų kulinarinių eksperimentų liudytoja ir ištikimiausia pagalbininke.

 


Big Green Egg®, EGG®, EGGcessories®, MiniMax™, Mates™, Nest™ ir convEGGtor™ yra Big Green Egg Inc. prekių ženklai arba registruoti prekių ženklai. 

VISI MODELIAIarrow
Keraminis grilis Mini Big Green Egg
BIG GREEN EGG MINI KEPSNINĖ

Big Green Egg Mini – mažiausias ir lengviausias Big Green Egg šeimos narys. Ši kamado mini kepsninė idealiai tinka stovyklaujant, iškylaujant laive arba parke. Tiks ji ir jūsų namuose, ant stalo. Neslėpsime: įsigiję šį EGG modelį tikriausiai norėsite gabentis visur su savimi. Dėl nedidelio svorio kamado Mini labai lengva nešioti. Tai daryti bus dar lengviau, jei įsigysite šiam modeliui pritaikytą laikiklį. Įprastai gaminate maistą 2–4 asmenims? Tuomet šis lengvas kelioninio dydžio modelis jums tinkamiausias.

Nors ši kepsninė maža, jos privalumų sąrašas didžiulis. Visų pirma, ji iš tikrųjų yra nešiojama. Žinoma, galite Mini kepsninę įstatyti laikiklyje ir paversti stacionaria. Tačiau palyginti nedaug sveriantis ir kompaktiškas keraminis grilius tiesiog sutvertas keliauti ten, kur vykstate jūs. Savaitgalis prie ežero? Iškyla jachtoje? Gimtadienis užmiesčio sodyboje? Mini ištikimai lydės visur. O tai reiškia, kad net būdami toli nuo civilizacijos galėsite mėgautis nuostabaus skonio maistu.

Be to, kaip jau minėjome, ši maža kepsninė – puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie neturi erdvaus kiemo arba didelės terasos. Mini lengvai tilps net ten, kur vieta ribota, pvz., jūsų balkone. Šio modelio kepsninę mielai renkasi ir nedidelių restoranų šefai. Taip jie sutaupo vietos, bet drauge gali svečiams siūlyti išskirtinio skonio patiekalus. Tikrai žinome, kad Big Green Egg gerbėjai mieliau renkasi tas maitinimo įstaigas, kurių virtuves puošia ši žalioji kepsninė.

Reikėtų nepamiršti dar vieno privalumo – taupumo. Mini kepsninei įkūrenti pakaks nedidelio kiekio anglių. Taigi, tai itin ekonomiškas keraminis grilius. Būtent todėl Mini modelį rekomenduojame tiems pirkėjams, kurie nenori kepsninės priežiūrai išleisti daug pinigų.

Negana to, Big Green Egg Mini – labai universali. Nors jai tinka ne visi pasiūloje esantys priedai, šioje mažoje kepsninėje galima pagaminti daugybę įvairių patiekalų – nuo sultingų kepsnių iki gardžių užkandžių.

Pastebėjome, kad Mini kepsninę renkasi ir tie grilio entuziastai, kurie jau turi didesnę keraminę Big Green Egg. Juk ne visada reikia kepti daug porcijų maisto – kartais norisi tiesiog romantiškos vakarienės dviese. Tad kam veltui kaitinti didelę kepsninę arba tenkintis ne tokiu skaniu maistu? Be to, Mini modelį neprošal turėti net tiems, kurie retai išvyksta į gamtą. Galbūt vieną dieną užsimanysite paiškylauti prie ežero, bet didesnioji Big Green Egg paprasčiausiai netilps automobilyje.

Ši nešiojama kompaktiška ir taupi kepsninė – puikus pasirinkimas norintiems sutaupyti vietos ir pinigų, pageidaujantiems visur su savimi gabentis Big Green Egg kepsninę arba trokštantiems savo keraminių kepsninių šeimą papildyti mažesniu mobiliu modeliu.

 

 

DUOMENYS Grotelės: 25 cm
Kepimo paviršius: 507 cm²
Kiek joje telpa?

2 vištienos krūtinėlės
2 kiaulienos pjausniai
1 jautienos antrekotas

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
VISI MODELIAIarrow
Keraminis grilis MiniMax Big Green Egg
BIG GREEN EGG MINIMAX KEPSNINĖ
Maža, bet galinga dovanėlė

Nors šis modelis nėra įspūdingo dydžio, Big Green Egg kamado MiniMax su kaupu pateisins jūsų lūkesčius. Ji vos 7 cm aukštesnė už Big Green Egg Mini, bet pasižymi didesniu kepimo paviršiumi, plotu prilygstančiu Small modeliui. Pakaks vietos gaminti maistą 4–6 asmenims. Planuojate išvyką? Neprireiks profesionalaus sunkumų kilnotojo, nes kamado MiniMax grilius sveria vos 35 kg. Bus dar lengviau, jei naudosite stovą-laikiklį, kurį gausite kartu su kepsnine!

DUOMENYS Grotelės: Ø 33 cm
Kepimo paviršius: 855 cm²
Kiek joje telpa?

1 x 3 kg svorio kalakutas
4 mėsainiai
1 viščiukas
2 jautienos antrekotai
1 šonkaulių juosta

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
VISI MODELIAIarrow
Keramikiniai griliai, kepsnines | Big Green Egg Small
BIG GREEN EGG SMALL KEPSNINĖ
Maža kepsninė puikiam skoniui

Ar privilegija gaminti maistą lauke gali mėgautis tik žmonės, turintys sodą? Ne! Big Green Egg Small kamado modelis pamėgtas miestiečių, turinčių balkoną arba nedidelę terasą. Kamado griliaus Small modelis kompaktiškas, tačiau jame lengvai pagaminsite maistą 4–6 asmenims. Kadangi Small modelyje grotelės yra žemiau nei MiniMax kepsninėje, Small labiau tiks didesnėms porcijoms, nors kepimo paviršius abiejuose modeliuose vienodo dydžio. Big Green Egg Small kamado nedidelė, bet galinga!

DUOMENYS Grotelės: Ø 33 cm
Kepimo paviršius: 855 cm2
Kiek joje telpa?

1 x 3 kg svorio kalakutas
4 mėsainiai
1 viščiukas (vertikaliai)
2 jautienos antrekotai
1 šonkaulių juosta

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
VISI MODELIAIarrow
Big Green Egg kepsninė Medium
BIG GREEN EGG MEDIUM KEPSNINĖ
Dalykitės džiaugsmu su draugais ar šeima

Big Green Egg Medium gana kompaktiška, todėl tilps nedideliame kiemelyje, terasoje arba balkone, tačiau joje pakaks vietos skrudinti, rūkinti, troškinti ir kepti maistą 6–8 asmenims. Sode turėdami kamado Medium kepsninę galėsite pasikviesti artimuosius ir draugus drauge pasimėgauti nuostabiu maistu. Dėl šios priežasties šis EGG kamado modelis yra vienas populiariausių. Priderinę convEGGtor laikiklį ir kepimo akmenį akimirksniu paversite Big Green Egg Medium kepsninę orkaite, kurioje galėsite kepti pačias skaniausias picas. Tai tikrai neeilinė kepsninė!

DUOMENYS Grotelės: Ø 40 cm
Kepimo paviršius: 1,264 cm²
Kiek joje telpa?

1 x 6 kg svorio kalakutas
6 mėsainiai
3 viščiukai (vertikaliai)
4 jautienos antrekotai
4 šonkaulių juostos

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
VISI MODELIAIarrow
BIG GREEN EGG LARGE KEPSNINĖ
Įkvėpimas tūkstančiams skonio receptorių

Big Green Egg Large – populiariausias Big Green Egg šeimos modelis. Large kepsninėje lengvai paruošite visus jūsų ir artimųjų bei draugų mėgstamus patiekalus – prireikus tą galėsite daryti vienu metu, nes šio modelio kepsninėje pakaks vietos gaminti maistą 8 – 12 asmenims. Turint tiek vietos labai lengva gaminti trijų patiekalų vakarienes. Norite iš savo EGG kamado kepsninės išspausti viską, kas įmanoma? Tuomet Large – tobulas pasirinkimas jums, nes šis modelis turi daugiausia priedų. Šios universalios kepsninės teikiamos galimybės yra didžiulės.

Big Green Egg Large modelis ne veltui taip vertinamas pirkėjų. Tai didelė kepsninė su dideliais užmojais. Drįstame teigti, kad jai nėra neįveikiamų iššūkių. Keptas kalėdinis kalakutas? Minkštutėlė plėšyta kiauliena visiems jūsų mėgėjų futbolo komandos žaidėjams? Žadą atimanti autentiška pica? Sotus troškinys šaltą žiemos dieną? Visa tai ir dar daugiau įmanoma su Big Green Egg Large. Tai kepsninė, stebinanti universalumu.

Neabejojame, kad Large modelis suteiks kulinarinio įkvėpimo ir polėkio. Su šia kepsnine kasdien galite mėgautis vis kitokiais nepriekaištingai paruoštais patiekalais. Pamiršite nuobodulį ir atrasite drąsą eksperimentuoti prie kepsninės. O pristigus įkvėpimo pakaks užmesti akį į profesionalių šefų paruoštus receptus, talpinamus Big Green Egg svetainėje ir platinamus naujienlaiškiais.

Tačiau nesileiskite dydžio įbauginami – tai ekonomiška ir pakankamai manevringa kamado kepsninė, ypač pritaikius stovą su ratukais. Taigi, nebūtina iš karto savo kieme arba sode rasti tobulos vietos Large griliui. Prireikus galėsite perstumti jį į kitą vietą, pvz., arčiau vaišių stalo.

Šio modelio keraminė kepsninė taps Jūsų pasididžiavimu ir kiemo pažiba. Be to, Large modelį labai lengva paversti visa lauko virtuve. Tereikia priderinti įvairius modulinės sistemos priedus. Tinkamai suprojektavę turėsite vietos ir maistui ruošti, ir kepsninės priedams laikyti. Tai labai patogu ir naudinga – juk turėdami išskirtinę lauko virtuvę norėsite kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.

 

 

DUOMENYS Grotelės: Ø 46 cm
Kepimo paviršius: 1.688 cm²
Kiek joje telpa?

1 x 10 kg svorio kalakutas
12 mėsainių
6 viščiukai (vertikaliai)
8 jautienos antrekotai
7 šonkaulių juostos

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
VISI MODELIAIarrow
Keraminė kepsninė XL Big Green Egg
BIG GREEN EGG XLARGE KEPSNINĖ
Kulinarinė palaima dideliam žmonių būriui

Turite gausią šeimą ir/ arba didelį būrį draugų? Esate profesionalus šefas? Teikiate maitinimo paslaugas didelėms grupėms žmonių? Tuomet jūsų tobulas partneris – Big Green Egg Xlarge. Su šia kepsnine galėsite vienu metu tiekti gardžius patiekalus daugybei žmonių. Ant 61 cm skersmens grotelių lengvai tilps stambūs mėsos kepsniai, didelės žuvys arba kelios picos vienu metu. 61 cm jums per mažai? Padidinkite kepimo plotą pridėję specialias 2 arba 3 aukštų groteles ir pakelkite savo kepimo įgūdžius į naujas aukštumas.

DUOMENYS Grotelės: Ø 61 cm
Kepimo paviršius: 2,919 cm²
Kiek joje telpa?

2 x 10 kg svorio kalakutai
24 mėsainiai
11 viščiukų
12 jautienos antrekotų
14 šonkaulių juostų

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
VISI MODELIAIarrow
BGE keraminiai kepsnines griliai XXL
BIG GREEN EGG XXL KEPSNINĖ
Tobulas pasirinkimas didelėms gurmaniškoms vaišėms

Didelė, didesnė, didžiausia. Big Green Egg XXLarge – didžiausias Big Green Egg šeimos narys ir didžiausia kamado tipo kepsninė rinkoje. Šis modelis įspūdingas visais atžvilgiais: svoriu, dydžiu, aukščiu, kepimo plotu. XXLarge traukia akį savo išvaizda ir nenuvilia gaminant maistą. Specialus EGG laikiklis ir rankenos padės lengvai perkelti XXLarge modelį į kitą vietą. O pažangus vyrių mechanizmas padės lengvai pakelti kepsninės dangtį. Įspūdingas dydis, nežabotos kulinarinės galimybės ir universalumas.

DUOMENYS Grotelės: Ø 73 cm
Kepimo paviršius: 4,185 cm²
Kiek joje telpa?

> 2 x 10 kg svorio kalakutai
> 24 mėsainiai
> 11 viščiukų
> 12 jautienos antrekotų
> 14 šonkaulių juostų

Žiūrėti priedus Gauti pasiūlymą
close

NORITE GAUTI PASIŪLYMĄ?

REIKALINGA PROFESIONALO KONSULTACIJA?

MES GALIME JUMS PADĖTI!

Jūsų vardas*

Jūsų telefono numeris*

Jūsų elektroninis paštas*

Sutinku gauti rinkodaros naujienlaiškius