GARUOSE VIRTA IR RŪKYTA
SKUMBRĖ

Garuose virta ir rūkyta skumbrė

Ruošiant pagal šį receptą, šviežia skumbrė išverdama garuose ir išrūkinama. Karšto rūkymo skumbrė, kurią perkate parduotuvėje, taip pat būna išvirta garuose ir išrūkinta. Lygiai taip pat žuvį galite pasiruošti ir namuose – Big Green Egg kepsninėje!

 

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO: 60 MIN.

GAMINIMO TRUKMĖ: 45 MIN.

IŠ VISO: 105 MIN.

KIEKIS: 8 PORCIJOS

 

INGREDIENTAI

 

SKUMBRĖ

4 šviežios išskrostos skumbrės

smulki druska

Priedai:

Pekaninės karijos skiedros

Apvalios perforuotos grotelės

5 dalių EGGspander rinkinys

Vienkartinė skysčių surinkimo talpa

 

GAMINIMAS

 

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO

 

1. Nuplaukite skumbres tekančiu vandeniu ir nusausinkite. Pabarstykite žuvis iš vidaus druska, uždenkite ir laikykite šaldytuve valandą.

 

GAMINIMAS

 

1. Pridėkite į Big Green Egg kepsninę anglių, palikdami 10 cm tarpą iki ugnies žiedo. Tris anglių uždegiklius išdėliokite trikampiu, palikdami 12–15 cm tarpus, ir uždekite. Laikykite kepsninę neuždengtą, kol anglys centre ims žioruoti. Kepsninę reikia įkaitinti iki tokios temperatūros, kad vanduo užvirtų. Ideali temperatūra – 100–110˚C. Tuo tarpu vandenyje išmirkykite saują pekaninės karijos skiedrų.

2. Išdėliokite skumbres ant apvalių perforuotų grotelių. Įdėkite į Big Green Egg kepsninę dviejų dalių grotelių laikiklį iš EGGspander rinkinio žiedu į viršų, o pridedamas mažas groteles įstatykite į apatinį lygį, tiesiai virš žioruojančių anglių. Ant grotelių uždėkite vienkartinę skysčių surinkimo talpą, uždarykite Big Green Egg kepsninės dangtį ir įkaitinkite kepsninę iki reikiamos temperatūros. Tuo tarpu ant viryklės užvirinkite maždaug 300 ml vandens.

3. Trumpam išimkite skysčių surinkimo talpą ir ant anglių išdėliokite išmirkytas skiedras. Grąžinkite talpą į vietą ir atsargiai supilkite į ją verdantį vandenį. Į kepsninę įdėkite dvejas pusapvales nerūdijančio plieno groteles iš EGGspander rinkinio (arba nerūdijančio plieno groteles), o ant jų uždėkite perforuotas groteles su skumbrėmis. Uždarykite kepsninės dangtį ir virkite skumbres garuose 25–30 min., kol žuvys įgaus malonaus dūmų aromato. Stenkitės kepsninėje išlaikyti 100–110˚ C temperatūrą.

4. Išimkite skumbres iš kepsninės ir patiekite kaip panorėję.

Dar neturite EGGspander rinkinio? Tuomet į kepsninę įdėkite convEGGtor laikiklį, o ant jo uždėkite skysčių surinkimo talpą.

 

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close