GRILIAI plius

Tradicijų įkvėpta pažanga

 

Big Green Egg, tarytum milžiniškas keramikinis kiaušinis išdidžiai pūpsanti kieme, sode arba terasoje – itin pažangus lauko grilius. Išskirtines jo savybes lemia unikalus šimtmečius puoselėtų tradicijų ir modernių technologijų derinys. Universaliosios Big Green Egg kepsninės sukurtos nuo neatmenamų laikų Azijoje naudotų molinių kamado indų pagrindu. Jų veikimo principas buvo paprastas, bet genialus – specialiame žaizdre kūrenamos anglys arba malkos įkaitina orą sandariame keraminiame inde, o viduje susidariusioje kaitroje verda arba kepa valgis, pavyzdžiui, ryžiai. Temperatūra reguliuojama pasitelkiant viršuje ir apačioje esančias sklendes.

XX a. vid. Japonijoje dislokuoti JAV kariai susižavėjo šiais tradiciniais indais ir juose ruoštų patiekalų skoniu. Ne vienas tokį ir namo parsivežė – vietoje suvenyro. Tarp naujų kamado gerbėjų buvo ir verslininko gyslele pasižymėjęs Ed Fisher – būsimasis Big Green Egg įkūrėjas. Jis netgi pradėjo puikiaisiais azijietiškais indais prekiauti gimtinėje, supratęs, kad jie labai universalūs, tinkami ne tik ryžiams šutinti, bet ir kepsniams čirškinti. Tačiau pastebėjęs, kad keramikinis indų paviršius linkęs skilinėti, verslininkas suprato: metas tradicijas suderinti su pažanga ir sukurti šiuolaikišką patvarų gaminį, kuris pirkėjams tarnautų labai ilgai. Gal net visą gyvenimą? Taip po ilgų paieškų gimė Big Green Egg – moderni tradicijų įkvėpta kepsninė.

Unikalios išvaizdos kepsninė-kiaušinis netruko užkariauti grilio gerbėjų širdis. Kas bent kartą ragavo Big Green Egg ruoštų patiekalų, žino, kad šiame keraminiame lauko grilyje gimsta išskirtinio skonio ir aromato valgiai. Regis, nieko ypatingo daryti net nereikia – jis pats sukuria tikrus kulinarinius šedevrus. Iš dalies tai tiesa, mat unikali Big Green Egg konstrukcija ir pažangi NASA sukurta keramika sukuria tobulas sąlygas įvairiausiems patiekalams gaminti – nuo klasikinių kepsnių ir mėsainių iki kvapnios duonos ir burnoje tirpstančių pyragaičių.

Big Green Egg gerbėjų pasaulyje daugėja kiekvieną dieną. Norėtumėte ir Jūs tapti jos savininku? Išsirinkite Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį modelį mūsų svetainėje arba apsilankykite Big Green Egg salone ir galbūt jau šį savaitgalį kviesite bičiulius į pirmąjį Big Green Egg vakarėlį!