ISPANIŠKOS VAIŠĖS? 
TIK RUOŠTOS BIG GREEN EGG'E!

ISPANIŠKOS VAIŠĖS

 

Gardus šaltas gaspačas – tikra atgaiva karštą vasaros vakarą. O paelija, tradiciškai gaminama su triušiena ir vištiena, akimirksniu sukurs atostogų nuotaiką. Šiuos patiekalus galite pagaminti Big Green Egg kepsninėje. Juos paruošti lengviau, nei manote. Desertui patiekite migdolų pyrago, kurį galima iškepti iš anksto, ir štai jums tikra ispaniška vakarienė!

 


GASPAČAS
PAELIJA
TARTE DE SANTIAGO (MIGDOLŲ PYRAGAS)
 
INGREDIENTAI

 

4 porcijos (pyrago užteks 10 asmenų)


GASPAČAS

500 g pomidorų

1 raudona saldžioji paprika

1 žalia saldžioji paprika

1 geltona saldžioji paprika

1 valgomasis svogūnėlis

2 česnako skiltelės

1 agurkas

1 ryšelis bazilikų

100 ml raudono vyno acto

200 ml alyvuogių aliejaus


Priedai:

Ketaus grotelės

Perforuotos grotelės (apvalios)

Algarobo pliauska

convEGGtor laikiklis

Kepimo akmuo

Ketaus grotelių kėliklis

Keptuvė paelijai ir greito paruošimo patiekalams

PAELIJA

1 triušis

4 vištienos šlaunelių filė

4 česnako skiltelės

4 valgomieji svogūnėliai

800 g šviežių pupų

1 raudona aitrioji paprika

2 rozmarinų šakelės

4 raudonėlių šakelės

3 v. š. alyvuogių aliejaus

50 ml konjako

1 a. š. tarkuotos ekologiškos citrinos žievelės

320 g paelijos ryžių

1 a. š. maltų paprikų

15 šafrano siūlelių

2 laurų lapai

1 l vištienos sultinio

2 ekologiškos citrinos

1 ryšelis lygialapių petražolių

TARTE DE SANTIAGO (MIGDOLŲ PYRAGAS)

Pagrindas:

1 kiaušinis

1 a. š. malto cinamono

125 g cukraus

200 g miltų

50 g kambario temperatūros sviesto

Įdaras:

250 g migdolų

4 kiaušiniai

250 g cukraus

1 a. š. malto cinamono

smulkiai tarkuotos 1 ekologiškos citrinos žievelės

Patiekti:

cukraus pudros

 

GAMINIMAS

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO

Gaspačas

Uždekite Big Green Egg kepsninėje anglis ir, įdėję ketaus groteles, įkaitinkite iki 220 °C. Tuo tarpu pomidorus perpjaukite per pusę. Paprikas išilgai padalykite į ketvirčius, pašalinkite kotelius, sėklas ir pertvaras. Svogūnėlį nulupkite ir perpjaukite per pusę.

Išdėliokite supjaustytas daržoves ant grotelių ir uždarykite EGG kepsninės dangtį. Pakepę 1,5 min. apverskite. Praėjus dar 1,5 min., dar kartą apverskite. Iš viso daržoves kepkite maždaug 6 min., apversdami kas 1,5 min., ir kaskart uždarykite dangtį.

Išimkite iš kepsninės daržoves (jei norite kepti pyragą, sumažinkite temperatūrą) ir palikite pravėsti. Tuo tarpu nulupkite ir per pusę perpjaukite česnako skilteles. Nuplaukite agurką ir sukapokite petražoles. Nuskabykite bazilikų lapelius, o kelis smulkius atidėkite į šalį gaspačui papuošti.

Stambiai sukapokite keptas daržoves ir kartu su česnakais, agurku, bazilikais ir raudono vyno actu sutrinkite iki vientisos masės. Sumažinkite trintuvo greitį ir plona srovele supilkite alyvuogių aliejų. Pagardinkite gaspačą druska bei pipirais pagal skonį ir laikykite šaldytuve, kol reikės patiekti. Papuošimui skirtus bazilikų lapelius taip pat laikykite šaldytuve.

Paelija

Stambiai supjaustykite triušį. Vištienos šlaunelių filė susmulkinkite kubeliais. Nulupkite ir smulkiai sukapokite svogūnėlius bei česnako skilteles. Išaižykite pupas, o aitriąją papriką supjaustykite plonais pusžiedžiais. Nuskabykite rozmarinų bei raudonėlių lapelius ir smulkiai sukapokite. Visus ingredientus uždengę laikykite šaldytuve atskirai.

Tarte de Santiago – migdolų pyragas

Jei reikia, įkaitinkite EGG kepsninę iki 150 °C. Tuo tarpu įdarui skirtus migdolus išdėliokite ant perforuotų kepimo grotelių.

Uždėkite algarobo pliauską ant rusenančių anglių ir įdėkite į kepsninę convEGGtor laikiklį. Įdėkite groteles, o ant jų uždėkite perforuotas groteles su migdolais. Uždarykite EGG kepsninės dangtį ir 15 min. rūkinkite riešutus.

Tuo tarpu visus pagrindui skirtus ingredientus sudėkite į virtuvinį kombainą, įberkite žiupsnelį druskos ir naudodami tešlai skirtus ašmenis išminkykite vientisą tešlą. Užsegamos 26 cm skersmens kepimo formos pagrindą išklokite kepimo popieriumi. Iškočiokite arba suformuokite apvalų tešlos pagrindą ir įklokite jį į skardą.

Išimkite iš kepsninės groteles su rūkytais migdolais. Riešutus atvėsinkite ir susmulkinkite virtuviniame kombaine. Įdėkite į Big Green Egg kepsninę kepimo akmenį ir įkaitinkite iki 180 °C.

Paruoškite įdarą. Atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymų. Baltymus su puse nurodyto cukraus išplakite virtuviniame kombaine iki standžių putų. Išimkite išplaktus baltymus iš virtuvinio kombaino, sudėkite į dubenėlį ir kuriam laikui atidėkite į šalį.

Sudėkite į virtuvinį kombainą kiaušinių trynius, likusį cukrų, cinamoną, citrinos žievelę ir žiupsnelį druskos ir išsukite iki purios masės. Mentele įmaišykite rūkytus migdolus ir pusę išplaktų baltymų. Kai masė taps vientisa, įmaišykite likusius baltymus.

Sukrėskite įdarą ant tešlos pagrindo. Uždėkite užsegamą kepimo formą ant akmens ir uždarykite kepsninės dangtį. Kepkite pyragą maždaug 30 min.

Uždenkite kepimo formą aliuminio folija ir kepkite dar 20 min.

Išimkite migdolų pyragą iš Big Green Egg kepsninės ir atvėsinkite. Tuo tarpu paruoškite kepsninę paelijai ir įkaitinkite iki pageidaujamos temperatūros.

GAMINIMAS

Gaspačas

Supilstykite gaspačą į dailius dubenėlius ir patiekite papuošę atidėtais bazilikais. Pagal skonį pagardinkite prieskoniais.

Paelija

Išimkite visus priedus iš Big Green Egg kepsninės, kėlikliu išimkite ketaus groteles ir įkaitinkite kepsninę iki 200 °C (jei reikia).

Ant grotelių uždėtoje paelijos keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų. Sudėkite triušieną, vištieną ir pusę česnakų ir iš visų pusių apkepkite mėsą. Kepdami retkarčiais pamaišykite, o pamaišę kaskart uždarykite kepsninės dangtį.

Užpilkite mėsą konjaku. Tai darykite atsargiai, nes konjakas degus. Uždarykite Big Green Egg kepsninės dangtį ir troškinkite mėsą 10 min.

Išimkite mėsą iš keptuvės ir atidėkite į šalį. Sudėkite svogūnėlius ir likusius česnakus ir kepinkite apie 5 min., kol svogūnėliai suminkštės. Jei reikia, įpilkite alyvuogių aliejaus.

Sudėkite pupas ir kepkite dar 5 min. Kaskart pamaišę uždarykite kepsninės dangtį. Įmaišykite apelsino žievelę ir kepkite dar 2 min.

Suberkite į keptuvę ryžius ir atsargiai išmaišykite. Kepkite ryžius apie 3 min., po to sudėkite maltas paprikas ir kepkite dar 2 min. Kaskart uždarykite kepsninės dangtį.

Sudėkite aitriąją papriką, smulkintas žoleles, šafraną ir lauro lapus, po to supilkite sultinį. Jei norite, pagal skonį pagardinkite druska ir pipirais. Užvirinkite sultinį ir gerai išmaišykite, kad ingredientai neprikeptų prie keptuvės dugno. Vėl įdėkite triušieną bei vištieną ir atsargiai išmaišykite. Įsitikinkite, kad ingredientai nelimpa prie dugno. Uždarykite kepsninės dangtį ir troškinkite paeliją apie 10 min. Tuo tarpu supjaustykite citrinas, nuskabykite ir smulkiai sukapokite petražolių lapelius. Troškindami retkarčiais pamaišykite paeliją. Nurodytam laikui einant į pabaigą patikrinkite, ar nereikia įpilti daugiau sultinio arba vandens, ar ryžiai išvirė.

Išimkite keptuvę iš Big Green Egg kepsninės. Pabarstykite petražolėmis, papuoškite citrinų riekelėmis ir padėkite keptuvę stalo viduryje.

Tarte de Santiago – migdolų pyragas

Apibarstykite migdolų pyragą cukraus pudra ir supjaustykite dailiais gabalėliais.

 

 

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close