Lašiša su daržovėmis

 

Lašišos rūkymas su ypatingu triuku! Šią plėšytą lašišą: labai greita ir lengva pagaminti jūsų Big Green Egg ir reikia vos kelių ingredientų. Kartu su rūkyta lašiša galite patiekti daržoves, paruoštas iš vakaro. Kepimo dieną jums tereikės išmirkyti medžio lentelę kepimui, pagardinti lašišą ir ją išrūkyti jūsų kamado kepsninėje.

 

 

GAMINIMO BŪDAS: RŪKYMAS

SUDĖTINGUMAS: LENGVAS

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO: 15 MIN.

GAMINIMO TRUKMĖ: 55 MIN.

IŠ VISO: 70 MIN.

IŠEIS: 4 PORCIJOS

 

INGREDIENTAI

 

 

LAŠIŠA

600 g lašišos file be odos

4 v.š. Garstyčių padažo

2 kalendros šakelės

 

SALDŽIARŪGŠTĖS DARŽOVĖS

8 maži svogūnai

4 šviežios morkos

¼ pankolio galvutės

100 ml vandens

100 ml organiško acto

100 g cukraus

1 v.š. maltos ciberžolės

Reikalingi priedai:

 

Medžio lentelė kepti

Nerūdijančio plieno grotelės

Momentinis termometras

 

 

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO

 

 

1. Nulupkite ir per pusę supjaustykite svogūnus saldžiarūgščiam marinatui. Nuskuskite šviežias morkas ir kartu su pankoliu supjaustykite kubeliais.

2. Į vandenį supilkite organišką actą, suberkite cukrų, ciberžolę ir užvirkite. Sudėkite daržoves, palaukite kol skystis vėl užvirs ir išjunkite ugnį. Palikite daržoves ataušti iki kambario temperatūros (vandenyje).

 

 

 

 

GAMINIMAS

 

 

1. Dubenyje vandens bent 30 min mirkykite kedro medžio lentelę kepimui. Per tą laiką Big Green Egg uždekite anglis ir įdėję nerūdijančio plieno groteles įkaitinkite iki 140°C .

2. Lašišos file dėkite ant medžio lentelės kepimui ir lengvai pabarstykite druska ir šviežiai maltais baltaisiais pipirais. Garstyčių padažu apipilkite lašišos nugarinę.

3. Ant grotelių dėkite medžio lentelę kepimui su lašiša. Uždenkite EGG dangtį ir lašišos file kepkite apie 20-25 min., kol pasieks 60°C temperatūrą. Temperatūrą galite išmatuoti termometru.

4. Nusunkite saldžiarūgštes daržoves. Iš EGG išimkite medžio lentelę kepimui, suplėšykite lašišą į gabalėlius ir patiekite su saldžiarūgštėmis daržovėmis. Viską papuoškite kalendra.

 

 

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close