PICANHA

PRIEKINIS JAUTIENOS KUMPIS

Šiais laikais dauguma žmonių priekinį jautienos kumpį vadina portugališkai – picanha. Priekinis kumpis turi riebalų sluoksnį. Kadangi riebalai suteikia daug skonio, mes ruošdami patiekalą juos, be abejo, panaudosime.

LĖTAI KEPTAS JAUTIENOS KUMPIS

 

 

Ingredientai

 

 

6–8 porcijos

1 priekinis (airiškos) jautienos kumpis

rupi jūros druska

 

PARUOŠIMAS

 

 

1. Nupjaustykite sausgysles ir riebalus nuo kumpio apačios. Neužkliudydami mėsos įpjaukite riebalų sluoksnį tinkleliu ir dosniai įtrinkite tą pusę rupia jūros druska. Palaikykite mėsą 15 min. ir per tą laiką užkurkite Big Green Egg kepsninę.

2. Uždėję ketaus groteles įkaitinkite kepsninę iki 160 °C. Uždėkite kumpį ant grotelių riebalų sluoksniu į viršų ir pakepkite 1–2 min., kad riebalai šiek tiek išsilydytų ir įsigertų į mėsą. Nuvarvėjus riebalams gali kilti liepsnų. Jei taip nutiktų, nedelsdami patraukite mėsą, kad ji nepajuostų, kad neatsirastų riebių dūmų. Praėjus 1–2 min. nukelkite mėsą nuo grotelių. Pasinaudoję ketaus grotelių kėlikliu iškelkite groteles iš kepsninės, uždėkite convEGGtor laikiklį ir ketaus groteles pakeiskite standartinėmis nerūdijančio plieno grotelėmis. Temperatūra nukris maždaug 50 °C ir turėtų siekti 100–110 °C.

3. Uždėkite kumpį ant grotelių riebalų sluoksniu į viršų, į mėsos vidurį įkiškite dvigubo įsmeigiamo nuotolinio termometro daviklį ir uždarykite kepsninės dangtį. Nustatykite temperatūrą, iki kokios pageidaujate iškepti mėsą, ir kepkite kumpį tol, kol ją pasieksite. Šiuo atveju mėsos temperatūra buvo nustatyta 54 °C (vidutiniškai iškepta), bet kumpis būna skanus ir iškeptas iki 49 °C (žalias). Mėsa bus skani net ir iškepta gerai. Kadangi mėsos daugiau nekepinsime, stovint jos vidaus temperatūra daugiausiai pakils dar 1 °C, todėl kumpis bus iškepęs labai tolygiai. Be to, mėsa neįgaus nemalonaus riebių dūmų aromato.

4. Nuimkite mėsą nuo grotelių ir palikite ją pastovėti 10 min. Tuo tarpu paruoškite garnyrą, pavyzdžiui, ketvirčiais supjaustytas romanines salotas „Little Gem“. Paskrudinkite jas ant ketaus grotelių po maždaug 2 min. iš visų pusių. Prie kumpio taip pat labai tinka chimichurri, petražolių ir česnakų padažas, pagardintas actu.

Skanaus!

 

 

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close