Makaronų salotos su keptomis daržovėmis

 

Norite ant stalo patiekti sveiką ir greitai paruošiamą vegetarišką patiekalą? Tuomet šios makaronų salotos su keptomis ant grotelių daržovėmis tam puikiai tiks! Big Green Egg uždekite anglis, kad kol virsite makaronus, ant grotelių išsikeptumėte daržoves. Ruošiant daržoves kamado jos ne tik iškepa, bet ir įgauna daug daugiau skonio, kadangi karamelizuojasi daržovėse esantis cukrus. Patiekite salotas pietums arba, pavyzdžiui, kaip garnyrą.

 

 

GAMINIMO BŪDAS: KEPIMAS ANT GROTELIŲ, SKRUDINIMAS

SUDĖTINGUMAS: LENGVAS

PASIRUOŠIMO LAIKAS: 20 MINUČIŲ

GAMINIMO LAIKAS: 20 MINUČIŲ

IŠ VISO: 40 MINUČIŲ

IŠEIS: 4 PORCIJOS

 

INGREDIENTAI

 

 

Makaronai

250 g conchiglioni rigati makaronų (didelės kriauklelės)

Daržovės

2 svogūnai

1 cukinija

2 baravykai

4 Bimi brokolių stiebeliai

2 v.š. alyvuogių aliejaus

1 geltonoji paprika

1 raudonoji paprika

Padažas

6 v.š. tyro alyvuogių aliejaus

2 v.š. suši acto

 

Papuošimui

1 nedidelis indelis rėžiukų

200 g skiedromis tarkuoto Parmezano sūrio

50 g kedro riešutų

Reikalingi priedai:

Ketaus grotelės

 

 

 

 

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO

 

 

1. Big Green Egg uždekite anglis ir įdėję ketaus groteles įkaitinkite iki 200°C temperatūros. Tuo tarpu pagal instrukcijas ant pakelio lengvai pasūdytame vandenyje išvirkite makaronų kriaukleles (iki al dente).

2. Nulupkite svogūnus ir kartu su cukinija supjaustykite maždaug 2 centimetrų storio griežinėliais. Baravykus supjaustykite išilgai 1 centimetro storio riekelėmis. Padažui sumaišykite alyvuogių aliejų ir suši actą.

 

 

 

 

GAMINIMAS

 

 

1. Svogūnų griežinėlius, cukiniją, baravyką bei Bimi brokolius aptepkite alyvuogių aliejumi. Dėkite šias daržoves ir paprikas ant grotelių ir uždenkite EGG dangtį. Daržoves kepkite apie 3 minutes. Supjaustytas daržoves apverskite ketvirtadaliu, apverskite Bimi brokolius, ketvirtadaliu apverskite paprikas ir kepkite dar 3 minutes.

2. Apverskite supjaustytas daržoves, Bimi brokolius ir dar ketvirtadaliu apverskite paprikas ir kepkite 3 minutes. Procesą pakartokite dar kartą, kad supjaustytos daržovės įgautų gražų raštą, Bimi brokoliai iškeptų, o paprika iš visų pusių apskrustų.

3. Išimkite visas daržoves iš EGG ir leiskite joms šiek tiek atvėsti. Bimi brokolius supjaustykite 3–4 centimetrų gabalėliais. Nuo paprikų pašalinkite odeles, stiebus ir sėklas, o minkštimą supjaustykite maždaug 1 x 2 centimetro gabalėliais.

4. Į makaronus įmaišykite daržoves ir padažą. Pagal skonį įberkite druskos ir pipirų. Papuošimui supjaustykite rėžiukus ir jais, Parmezano sūriu bei kedro riešutais apibarstykite makaronų salotas. Atsargiai išmaišykite ir supilkite makaronų salotas į gražų dubenį.

 

 

 

 


© Big Green Egg Europe

 

close