Rokforo putėsiai su cikorijomis

 

Ieškote gardaus vegetariško pagrindinio patiekalo recepto Kalėdoms? Neįtikėtinai lengva pagaminti šiuos Big Green Egg rūkintus putėsius su Rokforto sūriu, o jų skonis ir pateikimas – išties įspūdingi! Prieš vakarienę sūrį gerai išrūkinkite savo kamado, kad kvapas įsimaišytų į putėsius. Leiskite putėsiams bent 1 valandą sustingti šaldytuve, bet juos galite gaminti ir dieną iš anksto. Patiekimas? Padėkite indą su putėsiais stalo viduryje, nes kas per Kalėdas gali būti jaukiau už valgymą dalijantis?

 

 

GAMINIMO BŪDAS: RŪKINIMAS

SUDĖTINGUMAS: LENGVAS

PASIRUOŠIMO LAIKAS: 50 MINUČIŲ

GAMINIMO LAIKAS: 15 MINUČIŲ

IŠ VISO: 65 MINUČIŲ

IŠEIS: 4-6 PORCIJOS

 

 

INGREDIENTAI

 

 

Putėsiai

280 g Rokforo sūrio

17 g želatinos lapelių

150 ml Chereso

100 ml vandens

500 g ledukų

500 ml plakamosios grietinėlės

Patiekite su:

6 cikorijų šakelės

5 petražolės šakelėmis

Kaimiška duona

Reikalingi priedai:

Medienos skiedros (vyšnios)

convEGGtor

Nerūdijančio plieno grotelės

 

 

 

 

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO

 

 

1. Big Green Egg kepsninėje uždekite anglis ir kepsninę įkaitinkite iki 160 °C temperatūros. Rokforo gabalėlius dėkite į ugniai atsparų indą.

2. Ant įkaitusių anglių pabarstykite saują vyšnių medienos skiedrų, įdėkite convEGGtor ir nerūdijančio plieno groteles ir ant grotelių dėkite indą su sūriu. Uždekite EGG dangtį ir rokforą rūkinkite apie 10 minučių. Naudojant convEGGtor, temperatūra sumažės iki maždaug 110 °C – to ir siekiama.

3. Per tą laiką želatinos lapelius bent 5 minutes pamirkykite šaltame vandenyje. Užvirinkite Cheresą su 150 mililitrų vandens.

4. Indą su Chereso ir vandens mišiniu nuimkite nuo ugnies. Išspauskite želatinos lakštus, sudėkite juos į šį mišinį ir maišykite tol, kol želatina ištirps. Išimkite dubenėlį su rūkytu Rokforu iš EGG, supilkite į virtuvinio kombaino dubenį kartu su Chereso mišiniu ir smulkiai sutrinkite. Paruoškite dubenėlį su ledo kubeliais ir šaukštu rokforo mišinį sudėkite į kitą dubenį. Šį dubenį dėkite ant ledo ir retkarčiais pamaišydami palikite atvėsti. Per tą laiką lengvai išplakite grietinėlę.

5. Nuimkite dubenį su Rokforo mišiniu nuo ledo ir įmaišykite trečdalį plaktos grietinėlės. Šį mišinį tuomet įmaišykite į likusią plaktą grietinėlę. Supilkite Rokforo putėsius į stiklinį indą ir palikite bent 1 valandą sustingti šaldytuve. Tai gali padaryti ir dieną prieš patiekiant, tik tuomet dubenį uždenkite.

 

 

 

 

PATIEKITE

 

 

1. Likus maždaug 15 minučių iki patiekimo, Rokforo putėsius išimkite iš šaldytuvo, kad jie šiek tiek sušiltų. Per tą laiką nupjaukite cikorijų stiebų apačias ir nuskabykite lapus.

2. Cikorijų lapelius įkaišiokite į Rokforo putėsius ir papuoškite petražolėmis. Patiekite su mėgstama duona.

 

 

 


© Big Green Egg Europe

close