ŠONKAULIUKAI SU SALDŽIARŪGŠČIU
SOJŲ IR OBUOLIŲ ACTO

MARINATU

Šonkauliukai su saldžiarūgščiu marinatu

Šonkauliukų skonį dažniausiai lemia marinatas. Šiame recepte pateiktas saldus sojų marinatas tobulai tinka šonkauliukams. Įpylus obuolių acto, mėsa taps dar minkštesnė. Atkreipkite dėmesį, kad šonkauliukus marinuoti reikėtų 8–24 val.

 

Ingredientai

4 porcijos

Pasiruošimas iš anksto: 20 min.

Gaminimo trukmė: 270 min.

Šonkauliukams

2 šonkauliukų lankai

4 v. š. penkių prieskonių mišinio

2 laiškiniai svogūnai

1 v. š. sezamų sėklų

Aptepas

150 ml sojų padažo

150 ml saldaus indonezietiško sojų padažo

50 ml obuolių acto

50 ml žemės riešutų aliejaus  

2 v. š. obuolių sirupo

Priedai:

Obels skiedros rūkinimui

convEGGtor laikiklis

Stačiakampė skysčių surinkimo talpa

Grotelės šonkauliukams

Ketaus prikaistuvis

Marinatui

2 česnako skiltelės

2 cm šviežio imbiero

½ raudonos aitriosios paprikos

1 cinamono lazdelė

10 juodų pipirų grūdelių

1 žvaigždanyžis

3 gvazdikėliai

5 vėlyvojo citrinmedžio lapai

1 v. š. malto imbiero

100 ml žemės riešutų aliejaus

150 ml sojų padažo

150 ml saldaus indonezietiško sojų padažo

75 ml obuolių acto

 

GAMINIMAS

 

PASIRUOŠIMAS IŠ ANKSTO

Nulupkite plėvę nuo įgaubtosios šonkauliukų pusės. Plonu peiliuku ją užkabinkite, atkelkite ir nulupkite ranka. Tą patį padarykite ir su antru šonkaulių lanku. Šonkauliukus iš abiejų pusių įtrinkite penkių prieskonių mišiniu.

Nulupkite ir stambiai sukapokite marinatui skirtas česnakų skilteles. Imbierą supjaustykite riekelėmis, o aitriąją papriką – žiedais. Cinamono lazdelę perlaužkite per pusę, o pipirų grūdelius šiek tiek patrinkite. Sumaišykite visus marinatui skirtus ingredientus.

Sudėkite šonkauliukus į dubenį ir užpilkite marinatu. Uždenkite dubenį ir marinuokite šonkauliukus šaldytuve 8–24 val. Retkarčiais šonkauliukus apverskite ir kaskart šaukštu užpilkite marinato. Šonkauliukus marinuoti galima ir užspaudžiamame maišelyje.

 

GAMINIMAS

Uždekite Big Green Egg kepsninėje anglis ir įkaitinkite iki 125 °C. Vandenyje išmirkykite saują obels skiedrų.

Išbarstykite išmirkytas skiedras ant žioruojančių anglių. Įdėkite į kepsninę convEGGtor laikiklį, o ant jo uždėkite skysčių surinkimo talpą. Įdėkite į kepsninę groteles, ant jų – šonkauliams skirtas groteles. Ant jų sudėkite šonkauliukus sudėkite ir uždarykite Big Green Egg kepsninės dangtį. Vėl įkaitinkite kepsninę iki 125 °C ir kepkite šonkauliukus 2,5 val.

Padidinkite kepsninės temperatūrą iki 140 °C ir kepkite šonkauliukus aukštesnėje temperatūroje dar 20 min. Tuo tarpu ketaus prikaistuvyje sumaišykite aptepui skirtus ingredientus ir uždėkite prikaistuvį ant grotelių. Retkarčiais pamaišykite, kad ingredientai tinkamai išsimaišytų.

Gautu mišiniu aptepkite mėsingąją šonkauliukų pusę ir kepkite 10 min. Aptepkite dar kartą ir kepkite dar 10 min. Tuo tarpu laiškinius svogūnus supjaustykite žiedeliais.

Išimkite šonkauliukus iš Big Green Egg kepsninės ir paskutinį kartą aptepkite aptepu. Apibarstykite šonkauliukus laiškiniais svogūnais ir sezamų sėklomis. Dėl marinato šonkauliukai gali pasirodyti patamsėję, bet išvaizda neturi jokios įtakos skoniui. Skanaus!

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close