VERŠIENA
SU TUNŲ PADAŽU

Veršiena su tunų padažu – tai itališkas užkandis, kurį galite paruošti iš anksto. Rekomenduojame naudoti veršienos pjausnį. Tai kumpio dalis, taip pat naudojama šniceliams gaminti. Šniceliai trumpą laiką kepami aukštoje temperatūroje, bet veršieną su tunų padažu geriausia kepti žemoje temperatūroje Big Green Egg kepsninėje. Taip mėsa bus stebėtinai sultinga. Jei šį receptą gaminsite 4–6 asmenims, jums atliks nemažai keptos veršienos. Ją galite sunaudoti kitą dieną, pavyzdžiui, pagamindami sumuštinį arba plonas mėsos riekeles patiekdami su lašeliu garstyčių.

VERŠIENA SU TUNŲ PADAŽU

Ingredientai

46 porcijos

 

1 veršienos pjausnio (800 g1,2 kg svorio)

 

Prieskonių mišiniui:

2 v. š. maltos aitriosios paprikos

2 v. š. maltos saldžiosios paprikos

½ v. š. japoniško prieskonių mišinio nanami togarashi (dar vadinamo shichimi togarashi)

Padažui:

1 160 g skardinės konservuoto tuno savo sultyse

1 v. š. kaparėlių

34 v. š. majonezo

½ citrinos sulčių

Garnyrui:

8 kaparių

1 v. š. kaparėlių

100 g salotų mišinio

tarkuotos ½ citrinos žievelės

 

Reikalingi priedai:

pekaninės karijos medžio skiedros

convEGGtor laikiklis

momentinis skaitmeninis termometras arba

dvigubas nuotolinis termometras

 

GAMINIMAS

 

Išimkite veršieną iš šaldytuvo ir apibarstykite nurodytais prieskoniais. Gerai įtrinkite juos į mėsą.

Saują pekaninės karijos skiedrų išmirkykite vandenyje. Sklendę, esančią kepsninės keraminio pagrindo apačioje, iki galo atidarykite, išdėliokite ant anglių tris uždegiklius ir juos uždekite. Big Green Egg kepsninės dangčio neuždarykite 10–12 minučių.

Ant įkaitusių anglių išdėliokite išmirkytas skiedras. Į EGG kepsninę įdėkite convEGGtor laikiklį ir įdėkite groteles. Ant jų uždėkite veršieną, uždarykite kepsninės dangtį ir įkaitinkite ją iki 100 °C. Veršieną kepkite maždaug 50 min., kol temperatūra mėsos viduje pasieks mažiausiai 52 °C. Ją išmatuoti galite įsmeigiamu termometru.

Tuo tarpu paruoškite tunų padažą. Tuną ir kaparėlius nusunkite ir plakiklyje sumaišykite likusius ingredientus, kad išeitų padažas. Jis neprivalo būti vientisas. Pagardinkite druska bei pipirais ir laikykite šaldytuve, kol prireiks.

Kai mėsos temperatūra pasieks pageidaujamą lygį, išimkite veršieną iš Big Green Egg kepsninės ir palikite atvėsti. Įvyniokite į aliuminio foliją ir laikykite šaldytuve, kol prireiks.

Prieš patiekdami veršieną su tunų padažu iškepusią mėsą supjaustykite plonomis riekelėmis. Kaparius ir kaparėlius nuvarvinkite, pusę kaparių išilgai perpjaukite pusiau. Salotų lapus ir veršienos riekeles išdėliokite lėkštėse. Pagardinkite tunų padažu, kaparėliais bei kapariais ir užtarkuokite citrinos žievelės.

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close