VĖŽIAGYVIAI IR MOLIUSKAI, 
RŪKYTI ANT EGLIŠAKIŲ

Big Green Egg kepsninėje ruoštų jūrų gėrybių ir eglių arba pušų šakų dūmo skoniai – nuostabus, neapsakomas derinys. Privalote patys paragauti!

Vėžiagyviai ir moliuskai, rūkyti ant eglišakių

Ingredientai

Gaminimo laikas: 30 min.

2–4 porcijos

4 švieži langustai

1,5 kg įvairių jūrų gėrybių: langustų,

midijų, krantinių sraigių ir kitų moliuskų

džiovintų eglių arba pušų šakelių

1 ekologiška žalioji citrina

1 ekologiška geltonoji citrina

½ butelio alaus kokteilio

1 bagetė

sūdyto sviesto

Reikalingi priedai:

apvalios porcelianinės grotelės

2 EGGmitt pirštinės

 

GAMINIMAS

 

Uždekite Big Green Egg kepsninėje anglis, įdėkite groteles ir uždarykite dangtį. Įkaitinkite kepsninę iki 200 °C. Tuo tarpu nuplaukite jūrų gėrybes ir išmeskite tas, kurių kiautas arba kriauklė sulūžusi. Ant porcelianinių grotelių išdėliokite džiovintas pušų arba eglių šakeles, o ant jų sudėkite langustus ir jūrų gėrybes.

Žaliąją ir geltonąją citrinas supjaustykite skiltelėmis ir pusę jų išspauskite ant vėžiagyvių bei moliuskų. Išspaustas skilteles išdėliokite tarp jūrų gėrybių. Apvalias groteles uždėkite ant nerūdijančio plieno grotelių, uždarykite EGG dangtį ir rūkinkite maždaug 6 min. Tuo metu prasivers pirmieji moliuskai. Butelio kakliuką uždengę nykščiu apšlakstykite jūrų gėrybes alaus kokteiliu. Uždarykite EGG dangtį ir rūkinkite 2–4 min., kol visi moliuskai atsivers, o langustai iškeps.

EGGmitt pirštinėmis išimkite porcelianines groteles iš kepsninės. Išdėliokite jūrų gėrybes lėkštėse (arba sudėkite į vieną didelę lėkštę) ir patiekite su likusiomis citrinų skiltelėmis, bagete ir sūdytu sviestu.

Patarimas:

• Pušų arba eglių šakeles porą dienų padžiovinkite ūkiniame pastate arba namie arba sudėję tarp popierinio rankšluosčio skiaučių 3 min. pakaitinkite mikrobangų krosnelėje.

• Prieš patiekdami rūkytas jūrų gėrybes taip pat galite apibarstyti smulkiai kapotomis aitriosiomis paprikomis, mėlynaisiais svogūnais ir petražolėmis.

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close