ŽEMOJE TEMPERATŪROJE
KEPTA KIAULIENOS PAPILVĖ

Kiaulienos papilvė – labai gardus produktas, kurį lengvai paruošite Big Green Egg kepsninėje. Iš esmės tai tie patys visų mėgstami šoninės bryzeliai, tik nepjaustyti! Įsigijote gražų gabalą papilvės ir ieškote gero recepto? Kadangi mėsoje yra nemažai riebalų, tikrai nesuklysite nusprendę papilvę kepti žemoje temperatūroje. Tinkamiausia temperatūra papilvei EGG kepsninėje kepti – maždaug 100 °C, bet jei neturite laiko, galima viduje išlaikyti ir, pavyzdžiui, 180 °C temperatūrą, kad mėsa iškeptų greičiau. Gautas kepsnys bus ne toks sultingas, bet vis tiek labai gardus! Rekomenduojame šį kiaulienos papilvės receptą.

Žemoje temperatūroje kepta kiaulienos papilvė

Ingredientai

4 porcijos

 

1 kg kiaulienos papilvės be odos

2 v. š. trintų česnakų

jūros druskos

½ ryšelio čiobrelių

½ ryšelio rozmarinų

68 laurų lapų

 

Reikalingi priedai:

convEGGtor laikiklis

Momentinis skaitmeninis termometras arba

dvigubas nuotolinis termometras

 

GAMINIMAS

 

Riebiąją papilvės pusę įpjaukite kryžmai. Tą patį padarykite su liesąja puse – tai padės mėsai geriau sugerti skonius. Iš abiejų pusių ištrinkite papilvę trintais česnakais ir gausiai apibarstykite jūros druska. Čiobrelius, rozmarinus bei laurų lapus padalykite per pusę ir iš abiejų pusių apdėliokite papilvę. Mėsą uždenkite ir palikite šaldytuve per naktį.

Papilvę išimkite iš šaldytuvo. Oro sklendę, esančią kepsninės keraminio pagrindo apačioje, iki galo atidarykite, ant anglių išdėliokite tris uždegiklius ir juos uždekite. EGG kepsninės dangčio neuždarykite 10–12 minučių. Tuo tarpu nubraukite prieskonius nuo mėsos, tik riebiojoje pusėje šiek tiek jų palikite. Tuomet kepant mėsą riebalai ir prieskoniai suteiks papildomo skonio.

Įdėkite į Big Green Egg convEGGtor laikiklį ir uždėkite standartines groteles. Ant jų uždėkite papilvę riebiąją puse į viršų – kepant gardūs riebalai gersis į mėsą. Be to, ant convEGGtor laikiklio nuvarvės labai mažų riebalų, todėl nebus dūmų. Uždarykite EGG dangtį ir padidinkite temperatūrą iki 100 °C. Kepkite papilvę maždaug 3 val., kol temperatūra mėsos viduje pasieks mažiausiai 77 °C. Ją galite pamatuoti įsmeigiamu termometru.

Kai temperatūra mėsos viduje pasieks pageidaujamą lygį, išimkite ją iš EGG kepsninės. Galite ją supjaustyti ir patiekti plonais bryzeliais arba juos dar pakepti 230 °C temperatūroje (be convEGGtor laikiklio) maždaug po minutę iš abiejų pusių. Taip pat galite papilvę atvėsinti (ir uždengę laikyti šaldytuve), supjaustyti bryzeliais ir pakepti kitą dieną. Arba vieną dieną valgyti žemoje temperatūroje keptą papilvę, o kitą dieną – kepsninėje pašildyti likučius.

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close