Nors Big Green Egg yra daugiau nei kepsninė, joje galite ruošti gardžiausius klasikinius barbekiu patiekalus – nuo gardžių lipnių vištų sparnelių ir sultingų mėsainių iki krūtininės. Šįkart Big Green Egg ekspertas Ralph de Kok pasidalins mėgstamiausiais amerikietiškais barbekiu receptais.

TRYS KLASIKINIAI

BARBEKIU RECEPTAI
Vištų sparneliai, krūtininė ir mėsainiai

BARBEKIU

Pagrindinės barbekiu taisyklės

 

 

Big Green Egg žinoma ne tik dėl išskirtinio patiekalams suteikiamo skonio. Daugelis žmonių šią ypatingą kepsninę renkasi dėl kokybės, patikimumo ir universalumo. Joje galite ruošti begalę patiekalų – nuo troškinių ir šviežios duonos iki klasikinių barbekiu kepsnių.

 

Dauguma klasikinių barbekiu patiekalų gaminami ant grotelių. Prisiminkime pirmuosius grilius – tai tebuvo paprasti įrenginiai, kuriuose ant grotelių virš anglių buvo kepami įvairūs produktai, dažniausiai mėsa. Po to, kai Ed Fisher, Big Green Egg Inc. įkūrėjas, Japonijoje atrado kamado indus, įkvėptas amerikietiškos barbekiu kultūros jis molinį indą papildė grotelėmis. Taip sukūrė universalų prietaisą, tinkamą kepti ant grotelių, gruzdinti, virti, troškinti, rūkinti, kepti žemoje temperatūroje. Bėgant metams jis tobulino šį atradimą ir iš geriausių medžiagų sukūrė savitą prietaisą – taip atsirado šiuolaikinė Big Green Egg kepsninė.

 

 

Uždarytas dangtis

 

 

Kepant klasikinius barbekiu patiekalus Big Green Egg pranoksta kitas kepsnines. Juk gaminant maistą šioje kepsninėje reikia uždaryti dangtį. Taip produktai išlieka sultingesni ir nepridega, nes nulašėję riebalai neužsiliepsnoja. Kartais pravartu naudoti priedus. Vištienos pjausnius galima kepti naudojant convEGGtor laikiklį, kad mėsa išeitų dailiai apskrudusi. Kepant gardžiausius mėsainius tereikia taikyti klasikinį kepimo būdą, bet ir šį patiekalą galite pakeisti mėsos paplotėlį kuo nors įdarydami. Jautienos krūtininę geriausia kepti žemoje temperatūroje – tuomet šią užgaidžią išpjovą pavyks lengvai pagaminti. Krūtininė linkusi išsausėti, bet kepama EGG kepsninėje mėsa išliks minkšta ir sultinga. Su Big Green Egg galėsite lengvai ir išradingai pagaminti klasikinius barbekiu patiekalus, kurie visada bus skanūs!

 

Aitrūs vištų sparneliai
Krūtininė
Mėsainiai su mangų įdaru
Norite Big Green Egg kepsninėje iškepti tikrų amerikietiškų vištienos sparnelių? Tuomet viską darykite pagal šį laiko patikrintą receptą. Kadangi naudosite convEGGtor laikiklį ir nekepsite sparnelių tiesiai virš anglių, šios neužsiliepsnos, todėl jums nereikės nuolat prižiūrėti kepamos mėsos. Rezultatas – gardūs, sultingi ir traškūs vištų sparneliai.
Kas yra krūtininė? Tai jaučio krūtinės išpjova, susidedanti iš dviejų dalių: liesesnės ir riebesnės. Amerikoje ši jaučio dalis labai mėgstama, bet ir Europoje ji pamažu įgauna populiarumo. Kepant krūtininę nereikės įdėti daug pastangų, bet prireiks kantrybės. Sunku nustatyti tikslią gaminimo trukmę, kuri priklauso nuo mėsos storio ir riebumo. Verčiau pradėkite ją gaminti iš anksto. Prireikus iškepusią krūtininę galėsite palaikyti kelias valandas.
Jei ieškojote originalaus mėsainių recepto, jums pasisekė. Mangų įdaras tikrai nustebins svečius. Jei norite šį patiekalą paruošti dar paprasčiau, pakaks įdarą tiesiog uždėti ant mėsainio paplotėlio.

 

 

 

 

INGREDIENTAI

 

 

Aitrūs vištų sparneliai

4 porcijos

Pasiruošimas iš anksto: 20 min.

Gaminimo trukmė: 45 min.

2 kg vištų sparnelių

3 v. š. saulėgrąžų aliejaus

balto barbekiu padažo

Prieskonių mišiniui:

1 v. š. maltų saldžiųjų paprikų

1 v. š. česnakų miltelių

½ v. š. svogūnų miltelių

½ a. š. maltų Kajeno paprikų

½ a. š. maltų kuminų

1 v. š. druskos

1 v. š. rudo cukraus

½ v. š. džiovintų čiobrelių

1 a. š. džiovintų aitriųjų paprikų griežinėlių

½ v. š. smulkiai tarkuotos žaliosios citrinos žievelės

Barbekiu padažui:

100 ml kečupo

50 ml espreso

1 v. š. raudonojo vyno acto

1 v. š. žaliųjų citrinų sulčių

2 v. š. rudo cukraus

1 v. š. svogūnų miltelių

½ a. š. maltų Kajeno paprikų

¼ a. š. druskos

Priedai:

convEGGtor laikiklis

Ketaus prikaistuvis su šepetėliu

EGGmitt pirštinė

Krūtininė

Užteks maždaug 20 asmenų

Pasiruošimas iš anksto: 10 min. (papildomai 1 val. palaikyti)

Gaminimo trukmė: daugiau nei 8 val.

1 jautienos krūtininė, maždaug 5 kg svorio

Prieskonių mišiniui:

2 v. š. maltų saldžiųjų paprikų

1 v. š. maltų pankolių

1½ v. š. česnakų miltelių

½ v. š. maltų kuminų

1½ v. š. džiovintų čiobrelių

1½ v. š. džiovintų raudonėlių

1½ v. š. rudo cukraus

1½ v. š. juodųjų pipirų

1 v. š. smulkios jūros druskos

Priedai:

Pekaninės karijos skiedros

convEGGtor laikiklis

EGGmitt pirštinė

Dvigubas įsmeigiamas termometras

Mėsainiai su mangų įdaru

4 porcijos

Pasiruošimas iš anksto: 40 min.

Gaminimo trukmė: 30 min.

600 g maltos jautienos

1 kiaušinis

½ v. š. juodųjų pipirų

1 a. š. smulkios jūros druskos

alyvuogių aliejaus

1 pomidoras

2 marinuoti agurkėliai

½ raudonojo svogūno

4 mėsainių bandelės

įvairių salotų

4 riekės čederio

majonezo

kečupo arba barbekiu padažo

Įdarui:

1 sunokęs mangas

½ aitriosios paprikos

2 v. š. rudo cukraus

Priedai:

Stuff-A-Burger mėsainių presas

Ketaus grotelės

 

 

 

 

GAMINIMAS

 

 

Aitrūs vištų sparneliai

Įdėję convEGGtor laikiklį ir groteles uždekite Big Green Egg kepsninėje anglis ir įkaitinkite iki 210 °C. Iš nurodytų ingredientų paruoškite prieskonių mišinį. 

Išdėliokite vištų sparnelius ant grotelių ir uždarykite EGG kepsninės dangtį. Kepkite sparnelius maždaug 20 min.

Apverskite sparnelius, uždarykite dangtį ir kepkite dar 20–25 min. Tuo tarpu ketaus prikaistuvyje sumaišykite barbekiu padažui skirtus ingredientus.

Likus 10 min. iki kepimo pabaigos uždėkite prikaistuvį ant EGG kepsninės grotelių ir uždarykite dangtį. Kaitinkite, kol ištirps cukrus. Tankiai maišykite. Likus maždaug 5 min. iki kepimo pabaigos aptepkite vištų sparnelius padažu iš abiejų pusių. Tai darydami užsimaukite EGGmitt pirštinę.

Išimkite vištų sparnelius iš EGG kepsninės. Dar kartą aptepkite barbekiu padažu ir patiekite su baltu barbekiu padažu.

Krūtininė

PASIRUOŠIMAS

Nupjaustykite nuo krūtininės kietas sausgysles ir nereikalingus riebalus. Paruoškite prieskonių mišinį.

Kruopščiai įtrinkite krūtininę prieskonių mišiniu ir bent 1 val. palaikykite kambario temperatūroje. 

GAMINIMAS

Įmaišykite į anglis dvi saujas pekaninės karijos skiedrų. Uždekite anglis ir įdėję convEGGtor laikiklį įkaitinkite EGG kepsninę iki 135 °C.

Naudodami EGGmitt pirštinę pakelkite convEGGtor laikiklį ir užbarstykite ant rusenančių anglių saują pekaninės karijos skiedrų. Vėl įdėkite laikiklį ir groteles. Uždėkite krūtininę ant grotelių ir į mėsos vidurį įsmeikite termometrą. Uždarykite EGG kepsninės dangtį ir termometre nustatykite 85 °C temperatūrą. Kepkite krūtininę maždaug 8 val. 135 °C temperatūroje, kol temperatūra mėsos viduje pasieks pageidaujamą lygį. Gaminimo trukmė gali skirtis.

Kai temperatūra mėsos viduryje pasieks 85 °C, išimkite krūtininę iš Big Green Egg kepsninės. Uždenkite mėsą aliuminio folija ir įdėkite į šaltkrepšį. Prieš pjaustydami palaukite bent 30 min.

Mėsainiai su mangų įdaru

PASIRUOŠIMAS

Paruoškite įdarą – mangą nulupkite ir minkštimą nupjaustykite nuo kauliuko. Vaisių supjaustykite nedideliais kubeliais, o papriką – plonais žiedais. Viską kartu su cukrumi ir šlakeliu vandens sudėkite į prikaistuvį ir užkaiskite. Kaitinkite maždaug 20 min. Išjunkite kaitrą ir atvėsinkite įdarą. Smulkintą jautieną sumaišykite su kiaušiniu, juodaisiais pipirais ir jūros druska. Gautą mišinį padalykite į tris lygias dalis. Patepkite Stuff-A-Burger presą alyvuogių aliejumi. Preso apačią ir šoną išklokite maždaug dviem vienos jautienos porcijos trečdaliais. Į gautą įdubimą įdėkite kaupiną šaukštą įdaro. Apdėkite įdarą likusia jautienos porcija, kiek telpa į presą. Suslėkite viską, kad išeitų mėsos paplotėlis. Taip pat pagaminkite dar tris mėsos paplotėlius, juos uždengę laikykite šaldytuve. 

GAMINIMAS

Uždekite Big Green Egg kepsninėje anglis ir įdėję ketaus groteles įkaitinkite iki 220 °C. Tuo tarpu pomidorą ir agurkėlius supjaustykite plonais griežinėliais. Svogūną nulupkite ir supjaustykite plonais žiedais.

Aptepkite mėsos paplotėlius alyvuogių aliejumi. Sudėkite juos ant grotelių, uždarykite EGG kepsninės dangtį ir kepkite maždaug po 3–4 min. iš abiejų pusių. Tuo tarpu perpjaukite per pusę bandeles.

Išdėliokite bandelių puseles ant grotelių ir kepkite maždaug 30 sekundžių. Nukelkite bandeles ir mėsos paplotėlius nuo grotelių.

Ant apatinės bandelių dalies išdėliokite salotas, pomidoro bei agurkų griežinėlius ir svogūno žiedus. Pagal skonį pagardinkite majonezu. Ant viršaus uždėkite mėsos paplotėlį, riekę čederio ir kečupo arba mėgstamo barbekiu padažo. Viską uždenkite viršutine bandelės dalimi.

 

 

 

 


© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu

close