Mini kepsninės panaudojimas: ką galima pagaminti?

Big Green Egg Mini – mažiausias žaliųjų keraminių kepsninių šeimos narys. Jis tobulai tinka tiems, kurie įprastai gamina maistą 1–4 asmenims, arba net iškylaudami gamtoje nori mėgautis gardžiu maistu. Mini maža, bet galinga. Ir nors šiai kepsninei pritaikytų priedų pasirinkimas yra siauresnis, ji niekuo nenusileidžia didesniems griliams ir atveria plačias kulinarines galimybes. Jei jau turite Mini kepsninę arba svarstote ją įsigyti, papasakosime, kokia gastronominė įvairovė atsivers įsileidus šį Big Green Egg modelį į savo namus.

 

Solo vakarienė

 

Mini kepsninė nuostabi tuo, kad joje galima ruošti gardžias solo vakarienes. Juk kartais reikia pasilepinti, tiesa? Tad nelaukite svečių: tiesiog įkurkite savo mažylę ir pasigaminkite ko nors skanaus. Jei norisi šio to ypatingo, mėsos parduotuvėje išsirinkite dailų jautienos antrekotą. Jį iškepsite vos per kelias minutes – po to beliks pagardinti aromatingu prieskonių mišiniu, pagamintu iš čiobrelių, rozmarinų, pankolių ir česnakų. O kol iškepta mėsa ilsėsis, dar karštoje kepsninėje galite apkepti mėgstamų daržovių arba pasiruošti pipirinį padažą.

Mažajame Big Green Egg modelyje taip pat galima išsikepti arba išsirūkinti žuvies. Tai puikus pasirinkimas tomis dienomis, kai vakarienei norisi lengvesnio patiekalo. Jei susiruošite žuvį kepti, suvyniokite ją į foliją arba kepimo popierių – tuomet ji neprikeps prie grotelių, bus itin minkšta. Greta galite įdėti mėgstamų daržovių, kurios tokiame vokelyje puikiai išsitroškins. Pasirinktą gabalėlį žuvies filė galite išrūkyti – tiesiog uždėkite jį ant vandenyje išmirkytos medžio lentos. Tam puikiai tiks lašiša arba upėtakis. Iš rūkytos žuvies galite pasigaminti sumuštinių arba skanių užtepėlių.

 

Romantika dviem

 

Mini modelis – visų įsimylėjusių gurmanų draugas. Šioje kepsninėje lengvai telpa du vištienos arba kiaulienos kepsniai ir net nedidelis kukurūzinis viščiukas. Susiruošę romantiškai pavakarieniauti įkaitinkite kepsninę ir per kelias minutes išsikepkite korėjietiškame padaže marinuotos vištienos. Mėsą geriausia pasiruošti iš vakaro, kad atėjus vakarienės metui nereikėtų ilgam pradingti virtuvėje. Antroji pusė tikrai apsidžiaugs: skanus greitai patiekiamas valgis ir daug laiko romantiškai sėdint prie žvakių šviesos. Jei norisi subtilesnių skonių, palepinkite brangų žmogų kepta anties krūtinėle su apelsinų padažu.

Mylimą žmogų taip pat maloniai nustebinsite patiekę ant grotelių keptų krevečių. Išlukštentas ir išdarinėtas krevetes sumaukite ant vandenyje išmirkytų bambukinių arba metalinių iešmelių ir išdėliokite ant grotelių. Greta galite patiekti mėgstamo padažo. Jei proga ypatinga, krevetes pakeiskite kitomis jūrų gėrybėmis: austrėmis arba jūrų šukutėmis. Pažadame: tai bus nepamirštamas vakaras.

 

Skanus vakarėlis

 

Nors minėjome, kad Mini kepsninėje galima gaminti maistą daugiausia 4 žmonėms, turėdami šią kamado nesunkiai paruošite užkandžių ir didesniam būriui draugų. Tereikia viską gerai apgalvoti. Pavyzdžiui, turint didesnį jautienos gabalą galite suruošti meksikietišką vakarėlį ir svečiams pasiūlyti takų. Jei iš anksto paruošite pagardus, prieš prasidedant vakarėliui beliks tik supjaustyti iškepusią mėsą ir pagaminti takus. Dar geriau: paruoškite visus ingredientus ir leiskite svečiams patiems pasigaminti gardžius užkandžius.

Jei tarp draugų turite itališkos virtuvės gerbėjų, pavaišinkite juos Kaprio brusketomis. Jas paruošite žaibiškai, o klasikinis mocarelos, bazilikų ir pomidorų derinys patiks visiems. Brusketas galite gaminti ir su kitokiais ingredientais: jūrų gėrybėmis, baklažanais, grybais. Kalbant apie grybus, kaip vakarėlio užkandį galima patiekti Mini kepsninėje keptų įdarytų Portobelo grybų. Juos pagaminsite itin greitai.

 

Saldžioms akimirkoms

 

Džiaugdamiesi Mini Big Green Egg galimybėmis nepamirškite retkarčiais pasaldinti sau gyvenimo. Nors šioje mažoje kepsninėje pyragų neiškepsite, galite paruošti ypatingų desertų. Prasidėjus kaulavaisių sezonui ant grotelių išsikepkite persikų arba nektarinų puselių ir patiekite su medumi bei skrudintais riešutais. Labai skanu rūkyti bananai su šokoladu ir pistacijomis. Jei mėgstate kontrastingus desertus, pabandykite Mini kepsninėje išsikepti pelėsiniu sūriu įdarytų kriaušių puselių. Galite eksperimentuoti ir su kitais vaisiais: mangais, ananasais, arbūzais. Vasarą prie karštų keptų vaisių puikiai tiks mėgstami ledai.

Big Green Egg Mini modelis – mažas, bet tikrai įspūdingas. Jame galima paruošti visą virtinę gardžių patiekalų. Visų geriausia tai, kad šią keraminę kepsninę lengva transportuoti, todėl visus valgius galima gaminti bet kur: savo virtuvėje, terasoje arba ant ežero kranto.

 


 

close